Kaitseprillid

Kaitseprillide tähtsus ja vajadus kasvab oluliselt päev päevalt  ja vastavalt EU regulatsioonile on nende kasutamine teatud tööaladel töötajaile kohustuslik. Kaitseprillide kandmine on hädavajalik igal vähegi silmale ohtlikul ametikohal (ehitajad, keevitajad, laborandid vms), kuid vähem oluline pole kaitsta silmi ka koduses majapidamises, kui silma võivad sattuda keemiliste ühendite pritsmed, puru, tolm, jne.

Kõige vastupidavam prilliläätse materjal on tugev polükarbonaat,  kuid valiku tegemisel tuleb järgida vastavale tööle ettenähtud nõudeid, sest mitte alati ei ole vajalik kõige vastupidavam materjal löögikindlusele.

Iga tööandja kohustus on tagada nendel tööaladel, kus seadus seda ette näeb töötajaile vastavad (vajadusel optilised) kaitseprillid.

ZEISSI kaitseprillid / ZEISS Safety Eyewear on meie valikus aastast 2018.

ZEISSI valikus on suur prilliraamide valik ja kogu kollektsioon on suunatud optiliste kaitseprillide valmistamisele. ZEISS, kui maailma suurim prilliläätsede tootja pakub laia kaitseprilliläätsede valikut vastavalt töö spetsiifikale ja prilliretsepti vajadusele. Kõik prillid valmistatakse tootja tehases ja nendel prilliläätsedele on graveeritud EU standardile - CE vastav markeering. Samuti on kaitseprillide raamil markeering EN166.

ZEISSI sertifitseeritud kaitseprille on võimalik Eestis proovida ja tellida järgmistes kauplustes:

  1. ZEISS VISION CENTER Tallinnas, Rocca Al Mare kaubanduskeskuses, Paldiski mnt 102tallinn@vision-center.com, telefon +372 600 2235
  2. PROOPTIKA kauplustes:

PROOPTIKA teistes kauplustest on võimalik samuti tellida aga eelmevalt tuleks kokku leppida, et näidis prilliraamid nendeni jõuaks.
Vaata kaupluste asukonti ja kontakte www.prooptika.ee või broneeri aeg elektroonselt.

  1. PAIDE PRILLIPOOD, Keskväljak 10, Paide, 72713 , Järvamaa, reetina@silmaarst.ee, +372 385 0705
  2. PÕLTSAMAA PRILLIPOOD, Kesk 3, Põltsamaa, Jõgeva maakond, +372 775 2724
  3. NÄGEMISTERAAPIA, Wilhelm Struve 4, 51003 Tartu, nagemisteraapia@gmail.com, telefon +372 553 3113

Breitfeld & Schliekert GmbH kaitseprille oleme pakkunud rohkem ligikaudu 20 aastat ja neid müüvad edasi paljud optikakauplused.

Breitfeld & Schliekerti mõnedele prilliraamidele on võimalik nn klambriga (clip-on) kinnitada kaitseklaasid või paigaldada optiliste klaasidega metallist klipp. Samuti on olemas suur valik prillisangale kinnituvaid küljekaitseid. Prillisangad võivad olla pikendatavad. Laborantidele mõeldud kaitseprillid on ventileeritavate avadega ja kohandatava peapaelaga. Mõned kaitseprillid on mõeldud kandmiseks optiliste prillide peal. Kõik prillid ja lisatavad clip-on polükarbonaatklaasid on 99,5%-lise UV neeldumisega kuni 370nm.

Kaitseprille puhastatakse jooksva vee all. PS! Mitte kasutada selleks ühtegi kemikaali, piiritust või abrasiivsete ainetega vedelikku. Puhastamiseks kasutage alati pehmet niisket puhastusvahendiga lappi. Ihuga kokkupuutuvaid osasid tuleb regulaarselt puhastada, võib kasutada lahjendatud desinfitseerivaid lahuseid.

Kõik kaitseprillid on toodetud vastavalt Euroopa direktiividele 89/686/EWG ja EN 166-168.

Kaitseprillide kataloogid saad alla laadida siit:

ZEISS kaitseprillid

B&S kaitseprillid