Kaitseprillid

Kaitseprillide tähtsus ja vajadus on tänapäeval oluliselt kasvanud ja vastavalt EU regulatsioonile on nende kasutamine teatud tööaladel töötajaile kohustuslik. Kaitseprillide kandmine on hädavajalik igal vähegi silmale ohtlikul ametikohal (ehitajad, keevitajad, laborandid vms), kuid vähem oluline pole kaitsta silmi ka koduses majapidamises, kui silma võivad sattuda keemiliste ühendite pritsmed, puru, tolm, jne.

Iga tööandja kohustus on tagada nendel tööaladel, kus seadus seda ette näeb töötajaile vastavad (vajadusel optilised) kaitseprllid.

Meie valikus on aastast 2018 kahe erineva tootja kaitseprillid- ZEISS Safety Eyewear ja Breitfeld & Schliekert GmbH.

ZEISS´i valikus on suur prilliraamide valik ja kogu kollektsioon on suunatud optiliste kaitseprillide valmistamisele. ZEISS, kui maailma suurim prilliläätsede tootja pakub laia kaitseprilliläätsede valikut vastavalt töö spetsiifikale ja prilliletsepti vajadusele. Kõik prillid valmistatakse tootja tehases ja nendel prilliläätsedele on graveeritud EU standardile - CE vastav markeering. Samuti on kaitseprillide raamil markeering EN166.

Breitfeld & Schliekerti mõnedele prilliraamidele on võimalik nn klambriga (clip-on) kinnitada kaitseklaasid või paigaldada optiliste klaasidega metallist klipp. Samuti on olemas suur valik prillisangale kinnituvaid küljekaitseid. Prillisangad võivad olla pikendatatavad. Laborantidele mõeldud kaitseprillid on ventileeritavade avadega ja kohandatava peapaelaga. Mõned kaitseprillid on mõeldud kandmiseks optiliste prillide peal. Kõik prillid ja lisatavad clip-on polükarbonaatklaasid on 99,5%-lise UV neeldumisega kuni 370nm.

Kõige vastupidavam prilliläätse materjal on tugev polükarbonaat,  kuid valiku tegemisel tuleb järgida vastavale tööle ettenähtud nõudeid, sest mitte alati ei ole vajalik kõige vastupidavam materjal löögikindlusele.

Kaitseprille puhastatakse jooksva vee all. PS! Ära kasuta selleks ühtegi kemikaali, piiritust või abrasiivsete ainetega vedelikku. Puhastamiseks kasutage alati pehmet niisket puhastusvahendiga lappi. Ihuga kokkupuutuvaid osasid tuleb regulaarselt puhastada, võib kasutada lahjendatud desinfitseerivaid lahuseid.

Kõik kaitseprillid on toodetud vastavalt Euroopa direktiividele 89/686/EWG ja EN 166-168.

Kaitseprillide kataloogid saad alla laadida siit:

ZEISS kaitseprillid
B&S kaitseprillid