Marken Optik OÜ kasvas välja endisest Carl Zeiss´i tütarettevõttest Zeiss-Schott Baltica OÜ.

Alates 01.08.2000 oleme Saksa optikakontserni Carl Zeiss Vision GmbH prilliläätsede, luupide, spetsiaalsete optiliste seadmete ja instrumentide ametlik maaletooja Eestis.

Marken Optik

Aastatepikkune kogemus optika vallas on andnud meile usaldusväärse positsiooni Eesti optikaturul. Pakume kõrgekvaliteedilisi tooteid ning soovime jagada selle eeliseid ja väärtusi võimalikult paljude inimestega. Hea ja kvaliteetne toode räägib küll iseenda eest, kuid tänapäeva muutuvas ja kiire elutempoga ühiskonnas ei jõua inimesed ennast sageli kursis hoida tehnoloogia arenguga. Seetõttu oleme seadnud endale eesmärgiks selgitada inimestele, kuidas on võimalik tõsta oma elukvaliteeti ning millist väärtust ja lahendusi on võimalik endale soetada viimase aja tehnoloogiaga kaasas käies optika vallas.

ZEISS on olnud enamiku optiliste tehnoloogiate ja teaduslike arengute pioneeriks (Kas teadsid, et…) ja on oma ligi 180-aastase kogemusega selles valdkonnas maailma suurim ja üks hinnatumaid optikakontserne.  Oleme uhked, et meile on antud privileeg olla sellise ettevõtte usaldusväärseks koostööpartneriks. Täna käib juba kõikide prilliläätsede tellimine läbi  digitaalse tellimisprogrammi VISUSTORE.

Meie ettevõte toob maale ka mitmete  erinevate tootjate prilliraame. Nendest märkimisväärseim ja pikaajalisim koostöö (aastast 2000) on prilliraamide brändiga Porsche Design, mille mainekad ja ülikvaliteetsed kollektsioonid on aastaid oma taset kinnitanud. Samuti on meie tooteportfelli kuulunud ZEISS´i prilliraamid, kuigi nende tootja on mitmel korral vahetunud, on nende prilliraamide kvaliteet siiski säilinud ja on täna jälle välja tulnud tugeva kollektsiooniga.

Prilliraamide brändide valikut oleme aastate jooksul vahetanud. Nii on meie tooteportfellis juba paar aastat Itaalia brändi NoLogo julge disainiga ja värviküllane prilliraamide valik nii optiliste prilliraamide kui päikeseprillide näol.  Kaubamärke, mida turustame, on veel, nt Comma – Saksa tuntud moebränd, kelle rõivakollektsioone tuntake juba ka Eestis. Pikka aega on meil koostöö Austria firma Michael Pachleitner Group GmbH erinevate kaubamärkidega nagu Vienna Design, Ruud van Dyke ja Berlin Eyewear. Aastal 2018 lisandus veel meie vaikusse kuulsa moebrändi Gianfranco Ferre ülimalt stiilsed prilliraamide kollektsioonid GF Ferre (sh ka päikeseprillid).

Lisaks on Marken Optik OÜ äripartneriks Saksa firma Breitfeld & Schliekert GmbH. B & S tarnib  prillide valmistamiseks vajalikke seadmeid, vahendeid ja tööriistu, mis on mõeldud peamiselt optikakauplustele, samas pakub erinevaid võimalusi ka lõpptarbijatele – nt optilised ujumisprillid täiskasvanutele ja lastele, sprodiprille ning suusaprille ja neid ka optiliste prilliläätsedega, lisaks kaitseprille, prille meikimiseks, jms.

Meil on väike, aga töökas 3-liikmeline kollektiiv. Väikese inimressursiga töökoht eeldab töötajatelt kiiret ja professionaalset tegutsemist. Nii oleme kõik võimelised üksteist vajadusel abistama või asendama. Prilliläätsede paigaldamiseks prilliraami kasutame Jaapani (NIDEK) lihvimise seadmeid, mille abil on võimalik täita ka kõige nõudlikuma kliendi soovid – muuta prilliläätse kuju (võimalik teatud tüüpi prilliraamide korral), paigaldada optilisi prilliklaase eriti kumeratesse spordiprillidesse, diasinida täiesti omal soovil kuju, kui seda prilliraam võimaldab ning lisada klaasidele spetsiaalseid Swarovski  kivikesi jne.

Oleme alati pidanud esmatähtsaks inimeste teadlikkuse tõstmist valdkonnas, mis pealtnäha võib tunduda lihtne ja mõistetav, kuid sisaldab tegelikkuses väga palju olulisi detaile, mille tähelepanuta jätmine ei pruugi tagada soovitud maksimaalset tulemust. Nii oleme toonud turule ZEISS’i tsentreerimisseadme i.Terminal (loe lähemalt…), mille abil on võimalik mõõta 0,1 mm täpsusega prilliläätsede tellimiseks ja paigaldamiseks vajaminevad individuaalsed parameetrid. Antud andmeid nii täpselt käsitsi mõõta on võimatu. Plaanis on Eesti optikaturu taset täppistehnoloogia maaletoomisega lähiajal veelgi tõsta ja loodame, et Eesti kaupluste tehnilne tase selles osas täiustub kiiresti.

Optikaalaseid teadmisi täiendame koostööpartnerite rahvusvahelistel koolitustel ja messidel. Vähemalt kord aastas korraldame optikakaupluste  müüjatele tootekoolitusi erinevates Eesti piirkondades, s.h.  jagame ja vahetame informatsiooni, sest tagasiside on väga oluline.

ZEISS´i professionaalsete puhastusvahendite valik on täiustusnud ja on ülipopulaarsed üle kogu maailma ning nende tõhusus on saanud mõne viimase aaste jooksul väga head tagasisidet. Seetõttu on viimase aasta jooksul nende toodete tarnimine Eestisse ka aktiivsem. Eriti on kiita saanud udustuvuse vastased vahendid, mis on meie heitlikus kliimas ka väga parktilised ja tõesti tõhusad.

Asume Tartus aga koostööpartneritest jaekauplusi jagub üle Eesti. See seab meie teenindusele omad nõudmised. Tarnime kaubad ja paigaldame prilliklaasid ühe-kahe päeva jooksul alates kaupade saabumisest kontorisse.

Meie ettevõtte tarnib kvaliteettooteid, oleme väärtustele ja lahendustele orienteeritud ning pakume professionaalset nõustamist.

Usume siiralt vanasõnasse, millest on saanud meie slogan „Oma silm on kuningas“.