ZEISS PhotoFusion®

Mis on ZEISS PhotoFusion® prilliklaasid ja 10 ideed,  millal on neid mõistlik omada?

ZEISS PhotoFusion® on kõrgekvaliteediline isetumenev (fotokroomne) prilliklaas , mis reageerib vastavalt UV-kiirgusele, st välitingimustes päikese käes muutub kiiresti sama tumedaks kui päikeseprillid ja tagasi täiesti heledaks niipea, kui siseneme ruumi. ZEISSi optilised prilliklaasid kaitsevad 100% kahjulike UV-A ja UV-B kiirte eest ja neid on võimalik tellida pruuni ja halli värvitooniga.

Et hajutada mõnede prillikandjate kahtlusi värvitooni mitte piisava reageerimise kohta erinevates valgustingimustes,  on ZEISS väljatoonud prillikandjatele 10 ideed nägemissituatsioonidest, kui isetumenevad prilliklaasid sobivad ideaalselt.

 1. Mugavus: ZEISSi isetumenevad prilliklaasid on igapäevaseks kasutamiseks.

Kas vajad prille pidevalt? Kas Sind häirib, et pead alati kaasas kandma paralleelselt kahte paari prille, et näha perfektselt ruumis ja kaitsta silmi UV kiirte eest väljas päikese käes viibides?

Isetumenevad prilliklaasid muudavad Sinu elu palju mugavamaks, kuna prillid on igas valgussituatsioonis õiget värvitooni ja seda kõike ühes prillis. Optilised prilliklaasid PhotoFusion® suure või keskmise murdumisnäitajaga (õhendusega) tumenevad kõigest 15 -30 sekundiga eredas valguses või päikese käes. Ruumisiseselt muutuvad need jälle heledamaks tagasi 5-10 sekundiga ja on lühikese aja jooksul nägemiseks küllalt selged. Loomulikult on klaasidel 100%-line kaitse solaarsete UV kiirte eest kõikide värvitooni astmete juures.

 1. Puhkus: ZEISSi isetumenevad prilliklaasid valgustundlikele silmadele.

Kas oled eriti tundlik valgusele? Pead lihtsalt teistest kiiremini haarama päikeseprillide järele. Isegi kui päike pilve tagant vaevalt piilub avastate, et nägemine nõuab juba teatud pingutust.

Isetumenevad prilliklaasid võivad olla suurepäraseks abiliseks pingete vähendamisel simades, kuna need kohanduvad vastavalt valgussituatsioonile praktiliselt lõputult.  Nõrgas päikesevalguses ei muutu need täielikult nii tumedaks kui päikeseprillid ja seetõttu näete hoolimata tumenemisest siiski hästi.

 1. Vähem pingeid: Isetumenevad prilliklaasid valgusmuutlikes tingimustes pikaajaliselt.

Sul on selja taga pikk tööpäev. Kannad prille ja pead oma töö tõttu liikuma sageli väljast sisse ja vastupidi. Pidevalt prillide vahetamine tekitab meelehärmi, sest sageli unustate seda teha või on Sul hetkel käed kinni. Silmad lähevad pingesse ja õhtuks tekib silmades põletav tunne.

Sinu jaoks pole isetumenevad prilliklaasid mitte luksus, vaid need on oluliseks abivahendiks- isegi kui nägemisprobleem on minimaalne. Sinu prillid muutuvad normaalsetest prillidest sisuliselt päikeseprilliks niipea, kui muudate oma töökohta seest välja ja vastupidi. Sul on olemas õige optiline nö tööriist iga töö jaoks ja Sinu silmad on selle eest tänulikud.

 1. Selge nägemine: Isetumenevad prilliklaasid aktiivse ja sportliku eluviisiga inimestele.

Kas olete aktiivne või hoopis sportlik? Ilm ei pruugi alati teha koostööd ja valgustingimused sportimise ajal muutuvad pidevalt. Sul pole mahti oma prille vahetada.

Isetumenevad prilliklaasid tähendavad, et oled algusest peale ideaalselt varustatud igas valgussituatsiooniks. Sinu optilised PhotoFusion®  prilliklaasid muudavad kiiresti oma värvi heledast tumedaks ja tumedast heledaks. Samal ajal kaitsevad need silmi kahjulike solaarse UV-A ja UV-B kiirte eest ning kõige olulisem selle juures on tõsiasi, et need klaasid parandavad Sinu nägemiskontrasti ja vähendavad peegeldust silma.

 1. Lastesõbralik: Isetumenevad prilliklaasid tundlike silmadega lastele.

Laste silmad on isegi tundlikumad UV kiirte suhtes kui täiskasvanu omad, kuna nende silmad on alles arenemisjärgus ja lasevad rohkem valgust läbi. Tulemuseks on see, et lapsed vajavad silmadele tegelikkuses UV kaitset igapäevaselt.

Kui Sinu laps kannab prille, oleks soovitatav ja ka lapsele palju mugavam, soetada isetumenevate prilliklaasidega prillid. Nii saad olla kindel, et Sinu laps on kogu päeva vältel kaitstud kahjulike UV-A ja UV-B kiirte eest ja näeb igas valguses selgelt ilma pingeteta ning ei pea kahe prilliga žongleerima.

 1. Piiranguteta igale kaugusele: Progressiivsed isetumenevad prilliklaasid.

Ühed prillid kõikideks situatsioonideks: nii nagu progressiivsete klaasidega prillid võivad päästa Sind pidevast prillide vahetamisest lugemisprilide vastu, nii hoiavad  ära  ka  isetumenevad prilliklaasid pideva päikeseprillide vahetamise tavaprillide vastu. Jääb ära kaotamine, unustamine või teise paari prillide otsimine. Keskenduge hetkele ja nautige optimaalset nägemist kõikides valgustingimustes.

 1. Kontaktläätsede asemel: Isetumenevad prilliklaasid kontaktläätsede kandjaile.

Kontaktläätsed – olgu siis igapäevaselt,- kuiselt,- aastaselt- ikka on kontaktläätsed Sinu parimaks sõbraks. Kuid on olemas olukordi, kus vajate ka prille. Sellegipoolest soovite olla sama vaba ja aktiivne, nagu enne, nt sportides. Kumerad sportlikud prillid isetumenevate prilliklaasidega võivad saada Sinu parimaks treeningu partneriks. Sul on alati olemas õige värvitoon ja UV kaitse -ükskõik, kas valguses või varjus ning Te näete palju kontrastsemalt. Sind ei pimesta valgus ja prillid kaitsevad silmi välistegurite eest, nagu tuul või mehaanilised kahjustused. Selleks, et saavutada puhanud ja pingevaba nägemine, vajate ainult ühte abivahendit.

 1. Trenditeadlik: ZEISSi isetumenevad prilliklaasid kõikidele prilliraamidele.

Ajad, mil isetumenevad prilliklaasid nägid välja vanamoodsad ja inetud (liiga intensiivse ja ebameeldiva värvitooniga), on ammune  minevik. Kaasaegsed isetumenevad prilliklaasid, nagu ZEISS PhotoFusion® , on saadaval loomulikes värvitoonides – täpselt nagu tavalised päikeseprillidki. Isetumenevaid prilliklaase saab lihvida igasse moodsasse prilliraami, ka kruviprillidesse või kumerate klaasidega prilliraamidesse.

 1. Liikuvus: Isetumenevad prilliklaasid reisimiseks.

Ringi reisides soovime olla eriti vabad ja paindlikud. Järelikult võivad isetumenevad prilliklaasid olla suurepäraseks reisikaaslaseks.

Siiski on situatsioone, kus isetumenevatele prilliklaasidele on vaja alternatiivi. Näiteks autos, kus tuuleklaas blokeerib enamiku UV kiirtest, muudavad isetumenevad prilliklaasid tooni  ca  40% vähem. Kuigi PhotoFusion® prilliklaasid pakuvad teatud kaitset pimestamise vastu autos, soovitame siiski pika autoreisi ajal kanda “päris” päikeseprille.

Fotokroomsed optilised prilliklaasid reageerivad samuti temperatuuri erinevustele. See tähendab, et isetumenevad prilliklaasid tumenevad vähem eredas päikesevalguses, kui välistemperatuur on kõrge. Seetõttu soovitame eriti lõunapoolsetes riikides kanda kaasas ka päikeseprille.

 1. Kaitse: Isetumenevad prilliklaasid meditsiinilistel põhjustel.

Kas kannatad sageli silmapõletike, kroonilise konjuktiviidi või kuiva ja tundliku silma sündroomi all? Peaksid eriliselt kaitsma oma silmi ereda valguse ja UV kiirte eest. Optilised prilliklaasid, mis pakuvad pidevat UV kaitset ja kohanduvad vastavalt valgustingimustele, võivad Sulle olla tõeliselt kasulikud.  Silmaarst või optik saavad Sind otsuse tegemisel aidata.

2 3

Meie nõuanne isetumenevate klaaside ostmisel

Isetumenevate prilliklaaside toimimises ja kvaliteedis võib olla suuri erinevusi. Uurige oma optiku käest, kuidas isetumenevad prilliklaasid töötavad:

 • Kui kiiresti fotokroomsed optilised prilliklaasid tumenevad?
 • Kui kiiresti need muutuvad heledaks siseruumis?
 • Kas isetumenevad prilliklaasid pakuvad 100 % kaitset kahjulike UV-A ja UV-B kiirte eest?
 • Kui tumedaks võivad isetumenevad prilliklaasid muutuda tugevas päikesevalguses?
 • Kuidas reageerivad isetumenevad prilliklaasid varjus?
 • Kui hästi töötavad isetumenevad prilliklaasid autos?