Optika
ZEISS toodab suurima osa mikrokiipide optikast, mis on hädavajalikud nutitelefonide, tahvel- ja sülearvutite kasutamiseks. 
Phone
80% kõikidest mikrokiipidest toodetakse ZEISS´i tehnoloogiaga (iPad, mobiitelefonid, sülearvutid, kaamerad…)
Rohi
  ZEISS toodab mikrokiipidele optilisi struktuure täpsusega 20 nm.
Võrdluseks: Rohi kasvab 30 nm sekundis.
bino
Rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) astronaudid jälgivad igapäevaselt ZEISSi 20x60s binoklitega detailselt, mis maailmas toimub.
ZEISSi binokleid kasutab 5 miljonit inimest iga päev. 
Kuul
ZEISS kuul 1969Aastal 1969 maandus Apollo 11 kuul. See hetk on pildistatud ZEISSi kaameraläätsega.
NASA ja ZEISS´i koostöö kestab 1962.aastast tänapäevani.
Obe
 ZEISS´i objektiive kasutavad nii professionaalsed fotograafid kui Hollywood`i filmitööstus.
Movie
 ZEISS´i kaameraobjektiivid mängivad olulist rolli Hollywood`i režissööride ja filmioperaatorite töös.Parfüüm, Avatar ja Sõrmuste kuningas on kõigest kolm näidet, mis on ZEISSi kaamera- objektiividega ülesfilmitud.
Nikon
ZEISS on tootnud ka fotokaameraid!
Nippon = Jaapani keeles Jaapan … Nippon + Ikon = NIKON
Massin
ZEISS`I KAUBAMÄRK ON SEOTUD PALJUDE ERINEVATE TOODETEGA* ZEISS`i mõõtetehnikasse sisseehitatud ZEISS`i läätsed, mõõdavad ülipisikesi detaile.
* ZEISS pakub täppismõõtmist.
* Vormel 1 autotootjad kasutavad ZEISS´i mõõtetehnoloogiat auto aerodünaamilise jõudluse optimeerimiseks.
Kellad
Boeing lennukite turbiine mõõdetakse maksimaalse lennuohutuse tagamiseks  ZEISS´i täppistehnikaga.Tuntud ülitäpsete kellade tootjad Šveitsis kasutavad kvaliteedi kontrollimiseks ZEISS´I tehnoloogiat.
micro
ZEISS´i mikroskoobid on kõrgelt hinnatud uurimustöödes ja meditsiinitööstuses. Tänu ZEISS`i mikroskoopidele said Nobeli preemiate võitjatele esmaskordselt nähtavaks punaverelibled.36 Nobeli preemia võitjat on usaldanud oma uurimustöös ZEISS´i mikroskoope. Lisainfo: http://microscopy.zeiss.com/microscopy/en_de/about-us/nobel-prize-winners.html
Ramon
1857: Esimene modulaarmikroskoop ZEISS`ilt, mis vallandas teaduslikel uurimustel põhineva optikatööstuse ja toodete valmistamise.Santiago Ramón y Cajal (hispaania närviteadlane ja histoloog) pärjati Nobeli preemiaga meditsiinis 1906. aastal närvisüsteemi struktuuri uurimuste eest. Cajal kasutas tolle aja parimaid seadmeid s.h ZEISS´mikroskoopi.
medic
ZEISS varustab arste meditsiiniliste instrumentidega, mis annavad kirurgiliseks operatsiooniks maksimaalse resolutsiooniga kujutised.Igal sekundil pannakse diagnoos ZEISS`i meditsiini seadmete abiga.
2010. aastal sai ZEISS´I medistiini töögrupp disaini auhinna Red Dot ZEISS Lumera 700 ja ZEISS Vario 700 eest. Kui vaatate seriaali Grey Anatoomia, on mõnedes episoodides võimalik näha ZEISS Pentero kirurgilisi mikroskoope.
teadus
ZEISS leiuats esimese optiliselt täpse (RX) progressiivse prilliklaasi Punktal juba aastal 1912, millele on järgnenud terve hulk revolutsioonilisi avastusi optikamaailmas.
ZEISS`i kvaliteedi märk kantakse lasermeetodil prilliklaasi sisse, mida saab kontrollida ainult spetsiaalse lambi abil. ZEISS`i kvaliteet vastab rangematele nõudmistele kui Euroopa standardnõuded ette näevad.
Iga prilliklaasi tellimus kontrollitakse tehases üle individuaalselt ainult naistöötajate poolt, sest naised näevad detaile ja värve täpsemalt.

Zeissi-ringid

zeiss