Auge-Master-final-coated_CMYK… silmad vajavad kaitset ka siis, kui need pole otseselt päikesele avatud?

Pole vahet, kas olete ruumis või väljas, sini-lilla valgus ümbritseb meid kõikjal. Seda kiirgab meile digitaalsetest seadmetest ja TV ekraanidelt, kuid on samas ka osa loomulikust valgusest. Sini-lilla valguse intensiivsus varieerub ja selle tasemed kasvavad dramaatiliselt just väljas päikese käes.

Ühest küljest, on olemas tõestus, mis väidab, et sini-lilla valgus reguleerib tsirkaadset rütmi* ja mõjub hästi üldisele enesetundele; teisest küljest hoiatavad teadlased selle potentsiaalsest fototoksilisusest silmadele, mida teatakse ka nime all „ sinine oht“. ZEISS pakub sobiva  lahenduse  sini-lilla valguse blokeerimiseks – valige ZEISS Skylet prilliklaasid päikeseprillidesse ja ZEISS DuraVision BlueProtect pinnakate optilistele prilliklaasidele ning Teil pole tarvis muretseda võimalike sini-lilla valgusest tingitud mõjude pärast.

* Tsirkaadsed rütmid on füüsilised, mentaalsed ja käitumuslikud muutused, mis järgnevad teineteisele ca 24-tunnise tsüklina ja mis reageerivad peamiselt valgusele ja pimedusele organismide keskkonnas. Neid leidub enamikes elusolendites, s.h loomad, taimed, ja paljud imepisikesed mikroobid…