Silmad

Kas tahad teada, kuidas silmad naeratavad?

Naer on terviseks – sest üks korralik südamest tulev near kasutab ei rohkem ega vähem kui 100 lihast  kehas ja näos. Silmside ja naerused silmad lihtsustavad oluliselt suhtlemist teiste inimestega. Aga kuidas saame panna oma silmad kõige ilmekamalt välja nägema?

Silmad mõjutavad meie suhtlust märkimisväärselt, olenemata sellest, kas oleme prillikandajd või mitte.

Väljanägemine on üks olulisimaid suhtlusvahendeid. Meie silmad peegeldavad tundeid, eriti meeldimist ja vastumeelsust inimese suhtes, kellega me räägime.  See juhtub äärmiselt kiiresti  ja suur osa sellest on alateadlik. Silmside on sillaks omavahelistes vestlustes ja seetõttu on informatsiooni lihtsam edastada.

Paljudes situatsioonides, nt töö juures või  siis, kui tutvume uute inimestega, on väga tähtis osutuda spontaanselt meeldivaks. Soovime luua vestluses meeldivat õhkkonda ja silmad mängivad selles suurt rolli. Kui meil õnnestub saada need pingevabalt naeratama, võimaldab see üle saada igasugusest piinlikustundest.  See pole mitte mingil juhul kerge, eriti stressirohkes olukorras, kuid  seda on võimalik harjutada: heida vähemalt lühikeseks ajaks stress ja mured kõrvale ja keskendu silmade naeratamisele. Suhtlustreenerid soovitavad inimestel seda peegli ees harjutada.

Siiralt naeratavad silmad

Kas iga naeratus on tõesti siiras? Ameerika teadlane  Paul Ekman uuris inimeste naeratamist ja jälgis, millised lihased, millise naeratuse ajal töötavad. Ta määratles ära 19 erinevat tüüpi naeratust.

Kuid siiski, ainult üks 19-st naeruga seonduavst näoväljendusest on tõeliselt ehe ja see pole esile kutsutud viisakusest, piinlikusest ega ka ärevusest. Tegelikult on meie silma sõõrlihas ausa naeratuse tõeline täht. Sõõrlihas põhjustab silmalaugude sulgemise ja toob esile naerukurrd silmanurkades. Ekman andis oma uurimuses sellele naeratusele isegi spetsiaalse nime: Duchenne´i  naeratus  – neuroloog Guillaume Duchenne järgi, kes esimesena uuris seda lihast juba 1862.aastal.

Mida tähendab see prillikandjate jaoks?

Inimesed suudavad meie näost instinktiivselt tõelisi tundeid välja lugeda. Meeldivat naeratust edastatakse mitte ainult suunurkadega, kuid üsna kindlalt ka silmade abiga. Samal ajal , saab inimene, kellega me parasjagu  räägime, silmade järgi aru, kas  meie naeratus on aus ja kas me oleme rõõmsad.  Prillikandjale on see väljakutse, sest prillid asetsevad täpselt silmside ees.

3 soovitust prillikandjatele- kuidas panna silmad naeratama?

  1. Peegeldusvastase kattega prillid.

Prilliklaasid mängivad küllalt otsustavat  rolli naeratuses. Inimene, kellega me räägime, tahab näha Teie silmi nii selgelt kui vähegi võimalik. Prilliklaasidel ei peaks olema ebameeldiv peegelefekt.

Meie soovitus: Kvaliteetne peegeldusvastane kate on väga oluline selleks, et silmad  näeksid välja võimalikult loomulikud inimese jaoks, kellega me vestleme.

  1. Õhukesed plastikprilliklaasid.

Suurte tugevustega prilliklaasid võivad oluliselt muuta silmade väljanägemist. Mida suurem on silmakahjustuse aste, seda paksemad ja raskemad on prilliklaasid. Lühinägelikud inimesed ,  kasutavad pluss-prilliklaase, mis on paksud ja väljapoole kumerad. Sellised prilliklaasid moonutavad silmad suuremaks. Kaugnägijate korral on asi täpselt vastupidi ja silmad tunduvad väiksemad. Mõlemad sellised efektid panevad prillikandja silmad ebasoodsasse olukorda, mille tulemusel ei ole nende naeratus nii loomulik, kui peaks.

Meie soovitus: Kõrge murdumisnäitajaga ehk õhendatud ja spetsiaalsed plastikprilliklaasid ning optimeeritud prilliklaaside disainid  muudavad prilliklaasid mugavalt kergeks ja õhukeseks. See hoiab ära ebasoovitavad efektid ja silmade suurus jätab kõrvaltvaatajale palju loomulikuma mulje.

  1. Päikeseprilliklaasid “tapavad” suhtluse.

Need on küll ägedad ja moodsad aksessuaarid ja meeldiv ning efektiivne viis kaitsta silmi ereda päikesevalguse eest, kuid võivad teinekord olla tähtsa vestluse ajal täielikuks “piduriks”. Inimesed, kellega me vestleme ei saa sel moel silmade väljendusest tuvastada otsustavaid märguandeid. Vastaspool võib seda pidada äärmiselt ebameeldivaks.

Meie soovitus: tähtsate vestluste ajaks  lükake päikeseprillid viisakalt üles või pange need tagasi toosi.

Mis siis, kui vajate prille ees pidevalt ja  parasjagu pole tavaprille kaasas?

Siin on Sulle väike abinõu:  Kõige mugavamad prilliklaasid Teie jaoks on sel juhul tõenäoliselt isetumenevad prilliklaasid  PhotoFusion® , mis hoiavad ära topeltprillide kaasaskandmise, sest prilliklaasid muudavad tooni vastavalt valgustingimustele automaatselt.

Naer on keha üks kõige loomulikumatest reaktsioonidest, mitte ainult lõbusates ja naljakates situatsioonides, vaid ka kergendustunde väljendamisel pärast probleemidest ülesaamist. Samuti on naer  väga efektiivne kaitsemehanism konflikti olukorras. Naer on meile lihtsalt kasulik! J