10

 

Innovatiivne lahendus digitaalseid seadmeid kasutavale inimesele CARL ZEISS´ilt

1

Hetk, mil Su silmad elavad digitaalset elu


Nutitelefonid, tahvelarvutid ja GPS süsteemid on saanud enamikule inimestest igapäevaelu osaks. 
2013. aastal ületasid mobiilse ühendusega seadmed maailma rahvastiku arvu.
Pop
Ameerikas läbiviidud uuringud näitavad, et keskmine täiskasvanud inimene kasutab digitaalseid seadmeid (telefonid,  süle- ja tahvelarvutid), üle viie tunni päevas –  see on silmadele tõeline visuaalne maraton. Me ei teadvusta, kui sageli silmad liiguvad edasi-tagasi ekraanide ja muude objektide vahel enne, kui alles õhtul, kui  päeva jooksul pideva ümberfokuseerimise tagajärjel hakkavad silmad lihtsalt streikima.

Kipitavad silmad, peavalu ja  pinged kaelas  võivad olla põhjustatud digitaalsest ülekoormusest silmadele.

  • Digitaalsete ekraanide vaatamine ja päeva jooksul arvukas ümberfokusseerimine lähedalt kaugele ja vastupidi on märkimisväärselt kasvanud.
  • Liiga palju ekraaniaega seab meie silmalihastele väga kõrged nõudmised, mis võib põhjustada pingeid kaelas,  peavalusid ja silmade kipitamist.
2 3 4

Digital prilliläätsed on väljatöötatud spetsiaalselt sellise okulaarse stressiga toimetulekuks.

Need on digitaalsete seadmete kasutajaile optimaalseks lahenduseks, sest aitavad püsida fokusseeritud ja värskena kogu päeva vältel.

Silma läätsede kristalliseerumine algab juba väga noores eas ja progresseerub aja jooksul pidevalt ning see omakorda vähendab silma läätse elastsust ja kohandumisvõimet.
Nutitelefone, jms seadmeid jälgides on silma ripslihased pidevalt pinges, fokusseerimine lähedalt kaugele ja vastupidi väsitab silma ja aja jooksul muutub lähedale vaatamine häguseks.
Seetõttu ongi ZEISSi teadlased väljatöötanud prilliklaasid, mis on kohandatud just digitaalsete pingetega toimetulekuks ja  lõdvestavad silma ripslihaseid.

7

Normaalne lugemiskaugus inimesel on ca 38 – 45 cm, kuid informatsiooni digitaalsetelt seadmetelt loeme me tegelikkuses 20%  lähemalt, s.t juba ca 30 cm kauguselt.

ZEISS Digital prilliläätse disain pakub 2/3 klaasi pinnast efektiivset kaugele vaatamise ala, millele järgneb lühike ja sujuv üleminek optiliselt lähedale vaatamise tugevuseni. 

Tavapäraselt hakkavad inimesed 40 -45 aastaselt või hiljem tajuma vajadust lähedale vaatamise prillide järele, kuid Digital prililäätsed sobivad juba palju nooremale inimesele.
Soovituslik iga Digital prilliläätsede kandmiseks on küll 30 – 49 aastat, kuid meie praktika on näidanud, et vajadusel võivad neid prille kanda ka juba palju nooremad (nt alates 18 eluaastast). Need sobivad suurepäraselt esmaseks prilliks või ka üleminekuks ühevaatelistelt prilliklaasidelt.

Digital prillliäätsede näol pole tegemist progressiivklaasidega, vaid need jäävad ühevaateliste ja progressiivklaaside vahepeale.
Seetõttu on hinnaklass soodsam kui progressiivklaasidel.

8LÜHIDALT DIGITAL PRILLIKLAASIDE KASUTAMISE EELISTEST:

  • Lõõgastavad silmalihaseid.
  • Stressi- ja pingevaba nägemine kogu päeva vältel.
  • Kerge kohaneda ka esmasel prillikandjal.
  • Mõeldud universaalseks kasutamiseks  hommikust õhtuni.
  • Tänu pingevabale pea- ja kehahoiakule kaob peavalu, silmade kipitus  ja vähenevad pinged kaelas.
  • Soovituslik vanus 30- 49 aastat, kuid meie kogemuse põhjal  võib ka juba 18-aastasele olla need esimeseks prilliks, mis aitab digitaalsetest seadmetest tingitud nägemisraskusi edukalt mitmekordselt leevendada.  

 

 

1 2
3

PS! Lae alla ZEISS Digital App (Eye Strain?) ja testi vajadust Digital prilliläätsede järele.